ditt navn her



Nionde januari

2012-01-09 @ 17:16:18 i En del av vardagen
Jag har varit överdrivet trött i tre dagar nu. Första dagen var det på grund av för lite sömn och de två senaste dagarna är det Theralen's fel. Det är verkligen synd att medicinen hänger kvar i kroppen så länge efter man tagit den, annars hade det inte varit något problem alls. Nu hade jag bestämt mig för att aldrig mer ta Theralen, men konstigt nog tog jag den för någon dag sedan i alla fall och då sov jag så otroligt bra. Tyvärr är det ingen bra idé att använda sig av den hjälpen under veckodagar då det blir väldigt svårt att vakna. För övrigt har jag börjat vara otrevlig när jag sover, bad tydligen William att hålla käften och dra åt helvete inatt, sen är inte mardrömmarna vidare trevliga heller. Men jag har lyckats sova ordentligt och det är rätt positivt. Imorgon har jag KBT och skola, två saker som känns ganska jobbiga just nu. Terapisessionen imorgon lär bli den sista.

${CommentAuthorLinkIf}

2012-01-09 kl.17:22:53

sv: härligt, jadå :D

${CommentAuthorLinkIf}

2012-01-10 kl.21:06:43

Jag har också börjat känna av sådana effekter av mina mediciner. Förut hade jag inte något problem med det alls och tog större mängder än nu så min kropp verkar... mer mottaglig för medicinen? Har Propavan och Lergigan vid behov vilket är som Theralen (enligt mig, har också prövat den)och dagen efter blir det alltid ännu svårare att gå upp och man blir ännu mer zombiefierad under dagens gång. Vågar inte längre ta dem när jag ska upp tidigt för då försover jag mig bara. Stilnoct eller Imovane känns bättre då de bara sitter i sex timmar. I alla fall slipper jag "bakfyllan" av dem.



Lycka till imorgon! Vare sig det blir din sista eller ej.

Legg igjen en beskjed!